על עצמי

שמי טל יעקב אני בת 46 הגעתי לתחום האימון והטיפול לאחר שהייתי כעשרים שנים שפית וקונדיטורית בעלת חברת קייטרינג ובית קפה.
במשך כל השנים הללו עסקתי בהתנדבות עם בני נוער ונשים בסיכון ולפני חמש שנים עשיתי מהפך בחיי והחלטתי להפוך למטפלת בילדים ונוער מתוך אמונה שבכדי לייצר שינוי משמעותי בחברה בה אנו גדלים אנחנו צריכים להשקיע בשורשים שהם הילדים ובני הנוער שגדלים והופכים להיות מובילי דעה בחברה שלנו.
מהמקום הזה החלטתי לייצר שינוי, ככל שלמדתי והעמקתי הבנתי שהשיטה לא השתנתה, העולם מסביבנו התקדם בצעדי ענק קדימה אך לצערי שיטת החינוך נשארה באותו המקום.
יצאתי לדרך ולמדתי אימון: אימון אישי, אימון עסקי, אימון משפחתי ואימון של ילדים ובני נוער לארגז הכלים שלי. 
למדתי טיפול בנוער וילדים עם הפרעות קשב וקשיי לימוד, טכניקות מגע וויסות חושי ואסטרטגיות למידה וניהול זמן.
עם כל הכלים שברשותי יצאתי לדרך וניסיתי למצוא מקום בו המטופלים שלי ירגישו נעים יותר ויפעלו ממקום מחזק שבונה את תחושת הערך והביטחון העצמי.
יום אחד עלתה בי מחשבה לנסות ולעבוד איתם דרך המטבח, גיליתי עולם חדש בו המטופלים שלי מרגישים וחווים את הקשיים שלהם ממקום אחר. אני נותנת למטופלים שלי כלים לסגל לעצמם דפוסי חשיבה מקדמים מתוך אמונה שכל מטופל/ת הם עולם ומלאו ואין אחד שדומה לקודמו.
אני מתאימה את הטיפול לכל מטופל ע"פ צרכיו האישיים ולפעמים תוך כדי עבודה אנחנו מגלים רבדים שלא הכרנו.

 אימון ילדים ונוער

אני מאמינה שכל ילד יכול לנצל את מלוא הפוטנציאל שלו אם ידע להשתמש בכלים העומדים לרשותו, אם ידע לנהל את הזמן שלו נכון ואם יהיה מודע לתהליך קבלת החלטות נכון עבורו ועל כל אלו אני עובדת באימון שלי.

 

  טיפול דרך המטבח

המתכון שלי לילדים שלווים ומאושרים היא עבודה על קשיים מוטוריים, ביטחון וערך עצמי, שיפור יכולת הריכוז ועוד. כמובן שלא שכחתי מהקינוח - נתינת כלים להתנהלות נכונה ומציאת עוגנים.

  מוכנות לכיתה א'

העבודה שלי עם הילדים נעשית דרך תנועה ושילוב המטבח. אני עובדת על קריאה, כתיבה, תפיסה חשבונית, שיווי משקל, יציבה נכנה וחיזוק מוטוריקה גסה ועדינה.

“הבן שלי בן 15 ומאז עבר טיפול אצל טל השתנה מהקצה אל הקצה, הריטלין כבר לא נצרך באופן יומיומי, והוא לומד להתמודד עם הפרעות הקשב בצורה אקטיבית בדרך בה טל מלמדת אותם. מדהים שמה שמערכת חינוך שלמה לא הצליחה, טל הצליחה בזמן כה קצר”
אמא של ד’
אימון ילדים ונוער