אימון ילדים ונוער

כיום בני הנוער מתמודדים עם עומס רגשי , בעיות חברתיות , עומס בשעורי בית ובלימודים , בנוסף הרבה מאוד בני נוער מתמודדים עם בעיות של קשב וריכוז ובנוסף קשיי למידה . הם מוצאים עצמם מאוד מבולבלים ולא תמיד להורים יש את הכלים לעזור להם. המבחנים, הלחץ לעמוד מול כולם כשווה עם קשיים מולדים לא פעם נתקלתי בבני נוער שהדימוי העצמי שלהם נמוך. בני נוער עם קושי אמיתי להתנהל אחרי שהשפעת הרטלין יורד הם מתחילים לבנות לעצמם דפוסי חשיבה שעם הזמן הופכים למקובעים ולצערי הרב אלו לא דפוסי חשיבה שבונים אותם אלה רק מורידים אותם. הקושי שלהם כבני נוער מלווה אותם כאנשים בוגרים עם דפוס חשיבה שהם לא מוצלחים, לא אהובים ולא כישרוניים . ילדים ובני נוער החווים בעיות של קשב וריכוז חווים קשיים בתחום הלימודי וגרוע מכך בתחום החברתי וההתנהגותי . כל אלה יוצרים תחושה של חוסר מיצויי יכולות ותסכול עמוק. מחקרים הוכיחו כי ילדים שסובלים מהפרעות קשב הם בעלי מנת משכל נורמטיבית ואף מעל הממוצע !!

ילדים שלא מקבלים כלים להתמודד עם בעיות בתחום החברתי האישי , במערכות יחסים וביצירת קשרים חברתיים הופכים לבני נוער מתוסכלים ולבוגרים עם בעיות שמעקבות אותם לממש את הפוטנציאל הגלום בהם.              בתהליך האימון אנחנו בונים יחד תוכנית אימונית אישית ומדידה .

1.האחריות מוטלת על הנער/ה עצמו הם מקבלים כלים מעשיים להתמודדות 

2. אנו עובדים על ניהול רגשות 

3. העלאת הביטחון העצמי

4.אנחנו מייצרים יחד הצלחות קטנות ועוצרים להתבוננות 

5.אנו עובדים על התקשורת עם הסביבה 

6. אמון עצמי 

7.איך להתמודד עם עומס בשיעורי הבית 

8. איך ללמוד נכון למבחנים 

9. איך לקבל סמכות 

10. שיפור היכולות המוטוריות 

יחד אנו עובדים על שינוי ממשי ואמיתי של דפוסי החשיבה ושל התנהגות מעקבת . אנחנו עובדים יחד על משימות .

13

חיזוק הביטחון העצמי

בעבודת האימון עם ילדים ונוער אני עובדת על חיזוק הביטחון העצמי של הילד / הנער ויחד איתם מדגישה להם את החוזקות בהם הם צריכים להתמקד.

14

העצמת התדמית החיובית

המון ילדים ונערים סוחבים איתם תדמית שלילית שנבנתה לאורך השנים מסיבות כאלה ואחרות ולא רואים בעצמם את העוצמה. יחד אנו חושפים אותה.

12

חיזוק הקשר בין ההורה לילד

כשקשה להורה קשה לילד וכך גם להפך. כשזה קורה, הקשר בין הילד להורה מתערער ומאבד את היציבות. במהלך הטיפול אחד היתרונות הוא חיזוק הקשר.

דרך הטיפול

טיפול בעזרת קלפים

זהו כלי עוצמתי לעבוד עם בני נוער . זהו כלי המאפשר התבוננות ,  כולנו יודעים כי ברוב המקרים נדרשים מאמצים רבים בכדי להגיע למקום בו בני נוער נפתחים ומדברים על רגשות. ללא פתיחות מצדם אין באפשרותי כמאמנת , כמטפלת לעזור להם . דרך הקלפים אנחנו מייצרים אינטימיות, סביבה נוחה ולא שיפוטית הגורמת למטופל להיפתח .

הקלפים מציפים רגשות חבויים , מזכירים למטופל מהם הערכים שלו , מהי הדרך בה הוא פועל בחיי היום יום ,מהן דרכי הביטוי שלו , המטופל מפרש את הקלפים ע"פ ראייתו האישית אין נכון או לא נכון. זו המציאות אותה הוא חי .

הקלפים יוצרים תקשורת אישית עם הפנימיות של המטופל .

לעיתים אנו עובדים עם הקלפים שהם גלויים , לעיתים אנו עובדים עם הקלפים שהם חבויים ומתמודדים עם הקלף שעלה ,

המטופל שלי נמצא במסגרת שהיא לא מאיימת ובה הוא יכול לבטא את עצמו ורגשותיו ללא שיפוטיות  

ניתן לעבוד עם הקלפים על: חשיבה חיובית , שיפור קשרים חברתי.

דרך הטיפול

המטבח כאמצעי טיפול

כאשר אני עובדת עם נוער אני משלבת את העבודה במטבח , במשך 18 שנה היתה בבעלותי חברת קייטרינג בה שימשתי כשפית קונדיטורית , אני משלבת את הידע והניסיון שלי במטבח לעבודה בתחום האימוני והטיפולי. את לימודי הטיפול שלי עשיתי במכללת אלבאום , שם למדתי טיפול בילדים נוער ומבוגרים בהפרעות קשב וקשיי לימוד , שיטת הטיפול עובדת על ארבעת האינטליגנציות העיקריות : גוף , מחשבה , רגש וחושים לאלו נוסיף כישורי חיים כמובן . בכדי שיהיה איזון בנפשו של המטופל עליו להיות מאוזן בכל ארבעת האינטליגנציות בכדי שיוכל להביא לידיי ביטוי את כישוריו ויכולותיו, אני הבנתי כי כאשר אני עובדת עם מטופלים דרך המטבח אני מייצרת יחד איתם הצלחות קטנות שתורמות להרגשה ובונות את הביטחון העצמי שלהם .

בנוסף אני עובדת איתם על בעיות מוטוריות , קורדינציה , יציבה , חגורת כתפיים הצלבה, חציית קו אמצע ועוד ..... דרך עבודה שהיא מספקת ומתגמלת .

במשך הזמן הבנתי כי ילדים שמתקשים בקריאה וכתיבת האותיות מגיעים ממקום  למטבח עם נכונות גדולה יותר לעשיה .

אנחנו בונים יחד ספר מתכונים, מקטלגים את המתכונים ע"פ אותיות ועוד .......

אין ספק כי העבודה דרך המטבח פותחת ערוצי תקשורת ויוצרת שיח  עם המטופלים בו יש פתיחות , בנוסף המטופלים חווים הצלחות ועובדים על איורים אותם הם צריכים לחזק.

צרו עימנו קשר עוד היום

למתן הטיפול הטוב ביותר לילדכם - בעזרת כלים שהם המפתח להצלחה